Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Gdyńskie Targi Zdrowia

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I właśnie dlatego dzięki inicjatywie Gdyńskiego Centrum Zdrowia mieszkańcy mogli skorzystać z pomocy specjalistów i poradnictwa medycznego. 6 października 2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyły się pierwsze Targi Zdrowia.
 


Zorganizowaliśmy pięć paneli tematycznych, a także badania profilaktyczne na zewnątrz, które zostały zorganizowane przez naszych partnerów. Łącznie podczas naszych targów wystawia się ponad 40 wystawców - powiedział Łukasz Kamiński z Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Konsultacje i prelekcje były skierowane głównie do seniorów, ale pozostali mieszkańcy również mogli skorzystać z różnorodnych badań, takich jak badanie słuchu, analiza podstawowych parametrów krwi, w tym poziomu cukru czy cholesterolu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się poradnictwo związane z chorobami układu krążenia.

Targi były skierowane także do opiekunów osób niepełnosprawnych. Można było np. skorzystać z praktycznych porad jak bezpiecznie dźwigać chorego oraz zobaczyć prezentacje sprzętu ułatwiającego opiekę.

Podczas targów swoje stanowisko miało też Centrum Aktywności Seniora, które głównym zadaniem jest aktywizacja gdyńskich seniorów, tak bardzo przecież wpływająca na zdrowie.

Organizatorzy mają nadzieję, że targi staną się cyklicznym wydarzeniem.

Więcej zdjęć z wydarzenia >>>

 

Wróć