Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Gdyński dialog międzypokoleniowy

Miasto Gdynia rozpoczęło konsultacje społeczne, których celem jest przygotowanie założeń nowej odsłony lokalnej polityki międzypokoleniowej. Do udziału zaproszeni zostali gdynianie w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarszych. Pierwsze z cyklu spotkań już za nami.


Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, Michał Guć: W procesie Gdyńskiego Dialogu Międzypokoleniowego chodzi o to, abyśmy kształtowali usługi miejskie i przestrzeń miasta w taki sposób, by były one przyjazne i atrakcyjne dla każdego – niezależnie od wieku czy stopnia sprawności. I przede wszystkim, aby korzystać z potencjałów, jakie wynikają z łączenia pokoleń. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – chcemy usłyszeć, jak mieszkańcy widzą to wzajemne przenikanie się pokoleń – dodał.

Pierwsze, pilotażowe spotkanie odbyło się 16 marca w Klubie Osiedlowym „Apteka” w Chyloni (ul. Opata Hackiego 17A). Mieszkańcy zgłaszali przede wszystkim konieczność tworzenia otwartych przestrzeni, pozwalających na wspólne spędzanie czasu i poznawanie się. Wskazali również, że potrzebna jest organizacja zajęć, które pozwalałyby na międzypokoleniową wymianę doświadczeń – młodzież mogłaby uczyć seniorów np. korzystania z nowych technologii, a seniorzy mogliby dzielić się życiowym doświadczeniem.

Spotkanie odbyło się w bardzo dobrej atmosferze. Mieszkańcy Chyloni są żywo zainteresowani zmianami w sferze społecznej – nie tylko jako odbiorcy, ale także jako współgospodarze tych procesów. To bez wątpienia efekt wielu lat działań animacyjnych, jakie władze Gdyni podejmują w tej części miasta – mówi Marek Szymański z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, koordynator programu.

Kolejne spotkania z mieszkańcami odbędą się:

29.03 (środa) – Dom Pomocy Społecznej, ul. Pawia 31

19.04 (środa) – Gdyńskie Centrum Filmowe, plac Grunwaldzki 2

 8.05 (poniedziałek) – Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Uczniowska 1

17.05 (środa) – Miejska Biblioteka Publiczna (Mediateka Pogórze), ul. Porębskiego 21

24.05 (środa) – Placówka Wsparcia Dziennego „KREATYWNI” Oksywie, ul. Płk. Dąbka 52

31.05 (środa) – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 14, ul. Brzechwy 3/5

7.06 (środa) – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98

Wszystkie spotkania odbywają się w godzinach 16.00-18.00. W konsultacjach może wziąć udział każdy gdynianin. Nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjść.

Tekst i zdj. www.gdynia.pl

 

Wróć