Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Miejskie Kluby Seniora

Centrum Aktywności Seniora - jednostka powołana przez Miasto do koordynacji wszelkich działań na rzecz osób starszych zaprasza do Miejskich Klubów Seniora, które działają w kilku dzielnicach: w Śródmieściu, Chyloni, Orłowie, Wielkim Kacku, na Witominie oraz w dzielnicach północnych.
 


Każde z tych miejsc ma swoją historię powstania, indywidualną formę architektoniczną i wystrój. Łączy je przyjazna atmosfera, miłe otoczenie oraz podobny charakter działania. Wszystko po to, by w sposób interesujący i efektywny wypełnić czas ich uczestnikom, którym proponuje się zajęcia artystyczne, ruchowe, spotkania kulturalne i rozrywkowe. Do swojej dyspozycji mają również kawiarenki internetowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kluby są to także miejsca spotkań towarzyskich. Przy kawie i herbatce nawiązują się między Seniorami nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Nic dziwnego, że kluby oblegane są przez coraz większą grupę osób.

Aktualnie ponad 10 tys. Seniorów korzysta z aktywnych form spędzania wolnego czasu. W Gdyni mieszka około 50 tys. osób powyżej 60 roku życia, zatem projekt stworzenia sieci miejskich klubów jest naturalną odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest dostępność obiektów w różnych częściach miasta. W ten sposób o wyborze form aktywności decyduje również miejsce zamieszkania, a wszelkie  udogodnienia zachęcają nawet osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu i korzystania z uroków oraz ofert miasta.

Należy wspomnieć, że w każdej dzielnicy doskonale funkcjonują 20 kluby seniora prowadzone przez organizacje pozarządowe a wspierane  przez Miasto. Zatem jesień życia może być piękna, jeśli tylko o to właściwie zadbamy.
(tekst na podst. gdynia.pl)


DANE KONTAKTOWE MIEJSKICH KLUBÓW SENIORA:

Miejski Klub Seniora Śródmieście
, tel. 663-55- 82, ul. 3-go Maja 27-31 (kod: 81-364)
animator klubu: p. Marlena Zygmuntowicz, mail: m.zygmuntowicz@cas.gdynia.pl

Miejski Klub Seniora Chylonia, tel. 625-75-77, ul. Wawrzyniaka 4 (kod: 81-048)
animator klubu: p. Klaudia Palmąka, mail: k.palmaka@cas.gdynia.pl

Miejski Klub Seniora Orłowo, tel. 624-82-66, ul Orłowska 66 (kod: 81-542)
animator klubu: p. Barbara Kwiatkowska, mail: b.kwiatkowska@cas.gdynia.pl

Miejski Klub Wielki Kack, tel. 572-387-371, ul. Lipowa 15  (kod: 81-572)
animator klubu: p. Monika Szczepkowska, mail: m.szczepkowska@cas.gdynia.pl 

Miejski Klub Seniora Witomino, tel. 621-13-45, ul. Widna 8 (kod: 81-649)
animator klubu: p. Małgorzata Łaboszczak, mail: m.laboszczak@cas.gdynia.pl

Miejski Klub Seniora Północ, tel. 515-137-280, ul. Podgórska 14 (81-166)
animator klubu: p. Daria Szopa, mail: d.szopa@cas.gdynia.pl

 

 

Wróć