Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Sportowe sukcesy pana Włodzimierza Kostro

Uprawia lekkoatletykę, obecnie w kategorii Masters i reprezentuje Gdynię. Mowa o panu Włodzimierzu Kostro, który od lat związany jest ze sportem i osiąga w nim liczne sukcesy. Ma 78 lat, ale swoją sprawnością zawstydziłby niejednego nastolatka. Pan Włodzimierz swoją sportową karierę rozpoczął 65 lat temu.
 


Dokładnie pamiętam swoje początki w tym sporcie. Zacząłem uprawiać lekkoatletykę w czerwcu 1956 roku. Później miałem przerwę, ale wróciłem i… zacząłem biegać maratony! – mówi Włodzimierz Kostro i dodaje, że trasy maratonów ukończył aż siedem razy.
 

Od 1999 roku mężczyzna startuje w biegach w kategorii Masters, czyli tej, skupiającej dojrzałych zawodników. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, a swoje najnowsze trofeum odebrał w Olsztynie, gdzie zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 400 metrów oraz w biegu przez płotki na 300 metrów w Mistrzostwach Polski w swojej kategorii. Co czuł pan Włodzimierz, przekraczając linię mety?
 

Przede wszystkim czułem zmęczenie połączone z zadowoleniem i satysfakcją – mówi Włodzimierz Kostro. – Zawsze też, jak po przebiegnięciu trasy wyświetli się wynik, to człowiek zaczyna sobie myśleć, że przecież mogło być lepiej! I zaczyna trenować znów, aby w kolejnych zawodach przebiec tę trasę jeszcze szybciej.
 

To nie pierwszy tytuł mistrzowski w karierze Włodzimierza Kostro. Lekkoatleta m.in. pobił w tym roku rekord Polski w Mistrzostwach Polski w Toruniu. Wywalczył także pierwsze miejsce w biegu przez płotki na 300 metrów podczas MP w Lublinie. Tam również ustanowił nowy rekord w skoku w dal.
 

Jednak warto wspomnieć, że oprócz satysfakcji i ogromnych emocji, towarzyszących kolejnym startom, są one także okupione różnego rodzaju kontuzjami. – Rzeczywiście, kontuzje zdarzają się często, ale z drugiej strony, jak już się połknie tego przysłowiowego bakcyla, trudno jest z tego sportu zrezygnować – mówi mężczyzna.
 

Podczas ostatniego zwycięstwa na Mistrzostwach Polski Masters w Olsztynie reprezentował gdyńskie Centrum Aktywności Seniora.
 

Cieszymy się, że pan Włodzimierz zasila szeregi Centrum Aktywności w Gdyni, z pewnością jest inspiracją dla wielu naszych podopiecznych, bo pokazuje, że wiek nie stanowi żadnej bariery w realizowaniu swojej pasji – mówi Bożena Zglińska, dyrektorka CAS. Przez sytuację, związaną z pandemią wielu seniorów ograniczyło swoją aktywność fizyczną, co w wielu przypadkach niekorzystnie odbiło się na ich zdrowiu. Warto włączać sport w swoją codzienność, niezależnie od wieku, ale trzeba być przy tym ostrożnym.
 


Oczywiście nie polecam od razu rzucania się na głęboką wodę i pokonywania odległych dystansów – śmieje się pan Włodzimierz. – Warto jednak pamiętać, że umiarkowana aktywność fizyczna, dostosowana do naszych możliwości daje ogromne korzyści. I warto z tego korzystać!
 

Włodzimierz Kostro ma także plany na kolejne starty – najbliższy już we wrześniu. Pan Włodzimierz chce wystartować w Pucharze Bałtyku w Sopocie. Trzymamy kciuki i gratulujemy sukcesów!

21.07.2021 r.;tekst: Agata Gołąbek-PolusAktualizacja z dnia 18 lutego 2022 r.:

W Arenie Toruń 12 lutego 2022 r. zostały rozegrane 31. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Ponad 500 zawodników z całej Polski rywalizowało w kilku dyscyplinach lekkoatletycznych: biegach, biegach przez płotki i chodach, rzucie kulą, trójskoku oraz skokach w dal i wzwyż.

Na Mistrzostwach gdyńskie Centrum Aktywności Seniora godnie reprezentował Pan Włodzimierz Kostro, który stanął na podium dwukrotnie – po biegu na 200m i 400m. Systematyczne treningi i wytrwałość zaowocowały kolejnym już sukcesem! Serdecznie gratulujemy!
Aktualizacja z dnia 19 czerwca 2022 r.:

W dniach 18-19 czerwca 2022 r. odbyły się 32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Gdyńskie Centrum Aktywności Seniora w kategorii M75 reprezentował Pan Włodzimierz Kostro zdobywając dwa medale:

1. Złoty medal w biegu przez płotki na 300m
2. Srebrny medal w biegu na 400m
 


W imieniu całej społeczności gdyńskich seniorów serdecznie gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Pana bardzo dumni!
 


Szczegółowe wyniki na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters:
https://pzlam.pl

fot. https://photos.google.com/
 

 

Wróć