Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Nowy numer Gazety Senior

Drodzy Czytelnicy, specjalnie dla Was na dobry początek roku na okładce i w rozmowie z „Gazetą Senior" prawdziwa petarda, Wanda Kwietniewska, liderka zespołu Banda i Wanda. W jaki sposób udaje się zachować jej tak świetną formę mimo upływu lat? Więcej w wywiadzie. Dobry początek roku to także garść inspiracji i motywacji od redaktorów „Gazety Senior". Polecamy szczególnie materiał pt. „Nadzieja - przyczajony tygrys" z cyklu ABC Psychologii, „Umysł na luzie", czyli sposoby na dobry dzień Alicji Pionkowskiej czy powrót myślami do dawnych emocji w materiale Marii Orwat „Only You". 

Smartbabcia i smartdziadek
Świat idzie z postępem, seniorzy nie pozostają w tyle. Dlatego sporo miejsca poświęciliśmy nowoczesnym rozwiązaniom, które dopiero rodzą się na naszych oczach. Ponieważ dla wszystkich pokoleń są czymś nowym, warto dowiedzieć się więcej na ten temat. O smart city na przykładzie Wrocławia i propozycjach dla seniorów na miarę XXI wieku w aktualnym numerze.

Seniorzy podróżują
Seniorzy a szczególnie seniorki wiele podróżują, przywożą ze sobą wrażenia i spostrzeżenia, którymi chcą się podzielić. Mariola Wójtowicz to odważna i ciekawa świata kobieta, która zwiedza najdalsze zakątki globu właśnie na emeryturze. W tym wydaniu trochę wspomnień z wyprawy na pewną niesamowitą pustynię i skrót wywiadu z archiwum PiszemyPlus z bohaterką tej podróży.
Joanna Ciechanowska - Barnuś dzieli się swoimi obserwacjami z metra w Bangkoku. Swoją drogą spostrzeżenia ze środków komunikacji miejskiej to powoli specjalność autorki cyklu Seniorałki. W mentalną podróż zabierze Was Krystyna Ziętak, z której dowiecie się, dlaczego kobiety nie wymyśliły żarówki. Gorąco polecamy lekturę.

Nowy rok, nowe oszustwa
Niestety nowy rok, to także nowe oszustwa i problemy, dlatego nie stronimy od trudnych tematów, podpowiadamy, jak się ustrzec. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy z „Gazetą Senior", jak i w formie wykładów, warsztatów i pogadanek.

 Gazeta-Senior_wydanie-luty-2019.pdf

 

Wróć