Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Nowy Miejski Klub Seniora PÓŁNOC
 

Centrum Aktywności Seniora ma przyjemność poinformować, że od 22 stycznia 2016 roku rozpoczyna działalność nowy Miejski Klub Seniora „PÓŁNOC”. Dzięki owocnej współpracy Miasta, w tym Rad Dzielnic: Obłuże, Pogórze, Oksywie i Babie Doły  oraz Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej powstało w Gdyni kolejne miejsce przyjazne Seniorom. Zapraszamy w środy i piątki od 10.00 do 15.00, przy ul. Podgórskiej 14 (siedziba spółdzielni). Program działalności Klubu dostępny jest na miejscu.
 

Jest to już piąty klub prowadzony przez Centrum Aktywności Seniora, jednostkę powołaną przez Miasto do koordynacji wszelkich działań na rzecz osób starszych. Pozostałe cztery kluby mieszczą się w Chyloni, Śródmieściu, Orłowie i na Witominie. Każde z tych miejsc ma swoją historię powstania, indywidualną formę architektoniczną i wystrój. Łączy je przyjazna atmosfera, miłe otoczenie oraz podobny charakter działania. Wszystko po to, by     w sposób interesujący i efektywny wypełnić czas ich uczestnikom, którym proponuje się zajęcia artystyczne, ruchowe, spotkania kulturalne i rozrywkowe. Do swojej dyspozycji mają również kawiarenki internetowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kluby są to także miejsca spotkań towarzyskich. Przy kawie i herbatce nawiązują się między Seniorami nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Nic dziwnego, że kluby oblegane są przez coraz większą grupę osób.
 

Aktualnie ponad 10 tys. Seniorów korzysta z aktywnych form spędzania wolnego czasu. W Gdyni mieszka około 50 tys. osób powyżej 60 roku życia, zatem projekt stworzenia sieci miejskich klubów jest naturalną odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest dostępność obiektów w różnych częściach miasta. W ten sposób o wyborze form aktywności decyduje również miejsce zamieszkania, a wszelkie  udogodnienia zachęcają nawet osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu i korzystania z uroków oraz ofert miasta.
 

Należy wspomnieć, że w każdej dzielnicy doskonale funkcjonują 20 kluby seniora prowadzone przez organizacje pozarządowe a wspierane  przez Miasto. Zatem jesień życia może być piękna, jeśli tylko o to właściwie zadbamy.

 

 

Wróć