Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Dlaczego gwiazdy świecą?

Uczeń klasy trzeciej gimnazjum Gdyńskiej Szkoły Społecznej - Dawid Pieper wygłosił w Centrum Aktywności Seniora prelekcję o powstaniu i ewolucji gwiazd. Przyjechał do nas razem ze swoim nauczycielem, panem  Mirosławem Pawlikiem. Słuchaczami byli oczywiście gdyńscy seniorzy.

Dawid jest od urodzenia niewidomy, co jednak nie przeszkadza mu w realizacji jego pasji poznawania kosmosu. Interesuje się też programowaniem aplikacji dla osób niedowidzących i niewidomych. Jest samoukiem, który musi pokonać wiele przeszkód na drodze zdobywania tak fachowej wiedzy.

Prelekcja była okazją do znalezienia odpowiedzi na takie pytania jak: czy w kosmosie jest grawitacja, dlaczego gwiazdy świecą, czy kosmos jest kolorowy, czym są spadające gwiazdy, ile lat ma Słońce… Na koniec seniorzy obejrzeli niezwykle ciekawą symulację multimedialną obrazującą tzw. burzę słoneczną.

Dawid potrafił rzeczowo i wyczerpująco odpowiedzieć na każde zadane pytanie, co wzbudziło u słuchaczy wielkie uznanie dla jego talentu. Postanowiliśmy uhonorować neszego gościa pamiątkowym medalem Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się w galerii>>

 

Wróć