Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Spektakl dla dzieci JURI

Zapraszamy Seniorów z wnukami na niezwykły spektakl inspirowany opowiadaniem dwunastoletniej Barbary Szafraniec, która została zwyciężczynią ogłoszonego przez Teatr Gdynia Główna konkursu na napisanie baśni lub bajki „Z notatnika na scenę”. W nagrodę opowiadanie autorki zostało przeniesione na deski teatralne.

Pełna ciekawości dziewczynka imieniem Juri przeżywa fascynującą przygodę. Tajemnicza, operowa szafa, a w niej zakurzone kostiumy i dawno nieużywane rekwizyty – przedmioty, które odeszły w zapomnienie, których przeznaczenia nikt już nie pamięta. Czy to możliwe, że te „rupiecie” ożywają? Co kryje się za drzwiami szafy? Kogo na swojej drodze spotyka Juri? Kim są Hopsas i Ślimol, wejścia do jakiej krainy strzeże Kurzeracz?

Żeby się tego dowiedzieć, przyjdźcie do Teatru Gdynia Główna i razem z Juri przekroczcie próg pełnego niesamowitości świata, nad którym unosi się delikatny zapach lawendy…

Kolejny, po Wielkim cieście, spektakl w reżyserii nagrodzonego Galionem Gdyńskim Piotra Srebrowskiego. Twórcy udowadniają, że nawet najzwyklejsze przedmioty można przemienić w pełnych życia i uroku bohaterów.

Spektakl współfinansowany przez widzów w ramach platformy crowdfundingowej „wspólny projekt.pl”.

 

Informacje o twórcach:

Piotr Srebrowski – aktor, lalkarz, reżyser, absolwent PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim; od 2011 roku związany z Trójmiastem, gdzie zrealizował kilkanaście premier; współpracował m. in. z Teatrem Stajnia Pegaza, Teatrem Miniaturą, Gdyńskim Centrum Kultury, sceną SAM i FSC oraz Teatrem Stacja Szamocin; reżyser spektaklu „Wielkie ciasto” w Teatrze Gdynia Główna, za który został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Gdyni Galion Gdyński w kategorii debiut artystyczny.

Basia Szafraniec – ma 12 lat, w tym roku kończy szkołę podstawową, jak sama przyznaje, stoi więc przed trudnym wyborem nowej szkoły. Uwielbia robić zdjęcia i filmować. Od dawna jej hobby jest również pisanie, ale to nie tym chciałaby się zajmować w przyszłości. Jej marzeniem jest zostać reżyserem filmowym.

Zofia Nather – aktorka, wokalistka. Rozpoczęła kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, skończyła w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Od 2012 roku w Trójmieście, obecnie współpracuje z sopockim Teatrem BOTO, Teatrem Wybrzeże gdzie gra w spektaklach „Czarownice z Salem” oraz „Statku szaleńców”.

Marcin Marzec – aktor-lalkarz, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Od pięciu lat związany z Łódzkim Teatrem lalek Arlekin w Łodzi gdzie zagrał w blisko dziesięciu produkcjach dla dzieci i dorosłych. Dwa z tych przedstawień zostały nagrodzone Złotą Maską: „Kot w butach” w reż. Anny Nowickiej, oraz „Złota różdżka” w reż.  Jerzego Bielunasa. Od stycznia obywatel Miasta Gdańsk, gdzie prowadzi własną mobilną scenę marionetkową Teatr Barnaby.

Paweł Klowan – aktor, śpiewak, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Debiutował w roli Pepe w musicalu "West Side Story" Leonarda Bernsteina w reż. Leszka Czarnoty na scenie Opery na Zamku Szczecinie. Występował w teatrach: Operze na Zamku Szczecinie (2001), Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2006), Dramatycznym w Elblągu (2006) i Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (2007-08).

Wojciech Stachura – absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku, gdzie już w trakcie studiów udało mu się pracować w Białostockim Teatrze Lalek oraz w Teatrze Latarnia Magiczna. Nawiązał również współpracę z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, biorąc udział w spektaklu „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” w reż. Justyny Sobczyk. Zajmuje się również konstrukcją i budową lalek. Aktor Teatru Miniatura w Gdańsku.

Sówka Sowińska – wiceprezes Fundacji Sopot Centralny poświęconej aktywności o charakterze „off” kulturalnym, w ramach której zorganizowała w roku 2012-2013 ponad 80 wydarzeń kulturalnych, w tym koncerty (m.in. Mikołaja Trzaski, Mazzola, Rafaela Rogińskiego), cykl 12-stu spotkań improwizowanych „D. Tonacje”, cykl warsztatów muzyki elektronicznej „Modulatory”. Projektant przestrzeni dźwiękowych do licznych przedstawień teatralnych i etiud, m.in. w Sopockiej Scenie off de BICZ, Teatrze Gdynia Główna, Teatrze Wybrzeże, Teatrze Miniatura, Zdrojowym Teatrze Animacji, Wrocławskim Teatrze Lalek, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

TERMIN: 20 listopada 2016 o godz. 12.00

scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski
obsada:  Zofia Nather, Paweł Klowan /Marcin Marzec/Wojciech Stachura
dramaturgia: Maciej Wiktor
scenografia: Maja Zaleska
muzyka: Sówka Sowińska


Bilety: 20 zł

Bilety sprzedawane są zawsze na 30 min przed każdym wydarzeniem.

Bilety mozna kupić także w biurze teatru, w tygodniu od wtorku do piątku w godzinach 10-16.

 

Bilety na nasze spektakle można rezerwować telefonicznie:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632  w godz. 10 -17

lub mailowo:

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Można też dokonać zakupu biletów online: www.teatrgdyniaglowna.bilety.interticket.pl

 

Wróć