Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Karta Mieszkańca Gdyni

Moje Miasto Gdynia to projekt oferujący mieszkańcom nowe możliwości. Ułatwia m.in. poruszanie się po mieście i sprawia, że w Gdyni będzie się żyło jeszcze lepiej. Jednym z jego narzędzi jest Karta Mieszkańca Gdyni.

Karta daje możliwość bezpłatnego korzystania z największych gdyńskich atrakcji kulturalnych i sportowych. Zapewnia też wiele zniżek i profitów stworzonych specjalnie dla mieszkańców Gdyni. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość dodania do karty e-biletu komunikacji miejskiej. Karta Mieszkańca umożliwia też wszystkim gdyńskim uczniom bezpłatne przejazdy komunikacją miejską bez konieczności posiadania legitymacji. 
 Karta łączy w sobie również dotychczasowe programy Gdynia Rodzinna i Karta Gdynia Senior Plus. Mieszkaniec może mieć przy sobie tylko jedną kartę i korzystać z wielu ofert oraz promocji partnerów tych właśnie programów. Naturalnie program Gdynia Rodzinna i Gdynia Senior Plus będą nadal działały w mieście, a Karta Mieszkańca Gdyni będzie je tylko identyfikować wspólną wizualizacją.

Zachęcamy do śledzenia strony www.gdynia.pl/karta.
 

Dla kogo karta?


Kartę otrzyma każda osoba, która spełnia jeden z poniższych warunków: 

- jest zameldowana w Gdyni lub
- rozlicza podatek dochodowy w Gdyni lub
- opłaca podatek gruntowy za nieruchomość w Gdyni lub
- opłaca media (prąd, gaz, woda) związane z nieruchomościami zlokalizowanymi w Gdyni


Wystarczy założyć konto na portalu www.gdynia.pl/karta, złożyć wniosek i odebrać kartę w punkcie dystrybucji.

Wykaz punktów dystrybucji karty mieszkańca:


Urząd Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 – łącznik. Czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-17.00 oraz piątek w godz. 9.00-18.00. W tym punkcie można pobrać i złożyć wniosek papierowy, ale odebrać tylko duplikat karty.

Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30. Czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

Miejska Informacja Turystyczna, ul. 10 Lutego 24. Czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-17.00 oraz piątek w godz. 9.00-18.00.

Centrum Aktywności Seniora, ul. 3 maja 27-31. Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.

Karta wydawana jest bezpłatnie i jest ważna przez 3 lata. 

Więcej na: www.gdynia.pl

 

Wróć