Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Pszczeli vloger zachwycony Marszewem

O panu Janie Dąbrowskim zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, gdy jego niebywałą pasję i zapał odkryły lokalne media. 72-latek, który samodzielnie nagrywa i montuje internetowy vlog o życiu pszczół odwiedził tym razem gdyńskie Marszewo. Czym zachwycił go Leśny Ogród Botaniczny? Kolorową, kwiecistą i pełną życia łąką.
 


Z pasji o pszczołach

Chociaż jest już emerytem, to pracę z powodzeniem zastąpił pożytecznym hobby. Mowa o Janie Dąbrowskim, który na co dzień mieszka w Borach Tucholskich, kocha naturę i wolny czas poświęca na dokumentowanie pracy pszczół. Co najważniejsze, dzieli się bogatą wiedzą z innymi.

O 72-latku, który prowadzi internetowego vloga o życiu pożytecznych owadów zrobiło się głośno niemal rok temu, gdy jego historię opisały lokalne media. Nic dziwnego, że jego youtube’owy kanał „Dzikie pszczoły” zyskał na popularności i do tej pory zasubskrybowało go prawie 7 tysięcy widzów, co – biorąc pod uwagę niszowość tematu, który porusza pan Jan – jest całkiem niezłym rezultatem.

Marszewo pełne życia

Teraz vloger-pasjonat dotarł do Leśnego Ogrodu Botanicznego w gdyńskim Marszewie. O jego wizycie i publikacji nowego odcinka poinformowało Nadleśnictwo Gdańsk na swoim facebookowym profilu.

Pan Jan odwiedził Marszewo głównie ze względu na kolorową łąkę kwietną, która, jak się okazuje, jest idealnym środowiskiem dla owadów. Nie tylko dla dzikich pszczół, na których skupiają się jego filmy, ale także różnorodnych motyli.

- Odwiedziłem łąkę kwietną już pod koniec sezonu, ale nawet o tej porze lata na łące latało mnóstwo motyli i dzikich pszczół. Na filmie z bliska można zobaczyć mieszkańców tej łąki – mówi w swoim vlogu z Marszewa pan Jan Dąbrowski, twórca kanału "Dzikie pszczoły".

Efekt to około czterominutowe wideo pełne ujęć owadów, które pracują na kwitnącej łące. Relację z gdyńskiego Marszewa można obejrzeć poniżej oraz w serwisie YouTube


Tekst: www.gdynia.pl

 

Wróć