Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Bursztynnik Bałtycki - pisanie z pasją cz. IV

Publikujemy już ostatnią część tomiku wierszy Bursztynnik Bałtycki. Ulotne chwile, wrażenia, przeżycia związane z odwiedzaniem znanych miejsc z pasją zamknęła w słowa nasza Seniorka, Pani Wiktoria Kryger, pseudonim Jurata.

Więcej

Bursztynnik Bałtycki - pisanie z pasją cz. II i III

Uroda Gdyni leży w tym, że jest ona, podobnie jak miasta skandynawskie, i kameralna, i wielkomiejska. Do tego jeszcze otoczona piękną przyrodą… Zapraszamy w poetycką podróż po urokach Trójmiasta. Ulotne chwile, wrażenia, przeżycia...

 

Więcej

Recytatorski sukces Pana Czesława

To była piękna przygoda - w ostatniej chwili wystartowałem w Konkursie Recytatorskim gdy dowiedziałem się o kategorii turniejowej której np. w 1960 roku nie było! W ciągu 12 dni nie byłem oczywiście w stanie przygotować jakiegoś...

Więcej

Jestem zarażony Gdynią

Arkadiusza Brzęczka codziennie można spotkać na ulicach Gdyni, jest znany z różnych akcji i projektów promujących miasto. Z tego powodu jego imię zdrabnia się GDYNIAREK. Pochłonięty pracą nie zauważył, że został seniorem!

Więcej

Bursztynnik Bałtycki - pisanie z pasją

Zapraszamy w poetycką podróż po urokach Trójmiasta. Ulotne chwile, wrażenia, przeżycia związane z odwiedzaniem znanych miejsc – zamknęła w słowa nasza Seniorka, Pani Wiktoria Kryger, pseudonim Jurata.

Więcej

Seniorzy tworzą...

Jesień w tym roku daje się we znaki – szaro, zimno, wietrznie i mokro, słońca nie widać całymi tygodniami. Są jednak ludzie, którzy w ogóle tego nie zauważyli i na dodatek tworzą z ogromną pasją i świetnie się bawią!

Więcej

Fotograficzna pasja sprzed lat

Do rozmowy o zainteresowaniach zaprosiliśmy panią Teresę Nowakiewicz. Podzieliła się z nami historią o powrocie do pasji sprzed wielu lat i o tym, jak dzięki zdobyczom nowoczesnej techniki może ją nadal doskonalić.

Więcej

Dziesięć lat na scenie

Warsztaty teatralne, które funkcjonują w Centrum Aktywności Seniora dają radość nie tylko publiczności, ale ogromną satysfakcję seniorkom występującym na scenie. W każdym wieku można spełniać swoje marzenia i pasje!

Więcej

Od konkursu do stylu życia - rowerem po Gdyni

Pani Teresa Pazurek jeździ rowerem niemal codziennie. Ten zdrowy
i ekologiczny środek lokomocji służy jej do załatwiania spraw w mieście, a także do utrzymania dobrej formy i po prostu do miłego spędzania wolnego czasu.

Więcej

Jadwiga Biniecka - malowanie to moja pasja

W naszej galerii publikujemy zdjęcia prac pani Jadwigi Binieckiej, uczestniczki warsztatów malarskich. Są tam wykonane różnymi technikami portrety, pejzaże, bukiety... Zapytaliśmy panią Jadwigę o jej pasję.

Więcej