Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Quiche ze szpinakiem

Quiche to klasyka kuchni francuskiej. Trochę przypomina tartę,
a w historii tego dania znajduje się nawet polski wątek...
Polecamy wszystkim pyszne i zdrowe quiche wg przepisu Pani Oli:) 

Więcej

Chleb kapadocki

Bez chleba trudno wyobrazić sobie dzień, ale jaki chleb wybrać, aby był najzdrowszy i najsmaczniejszy? Oczywiście ten pieczony samodzielnie w domu! Przepis na pyszny chleb otrzymaliśmy od Pani Klaudii – Animator Klubu Seniora Chylonia.

Więcej

Sok z buraków

Sok z buraków jest nie tylko zdrowy, ale też przepyszny! Ma liczne właściwości lecznicze. Jest niskokaloryczny, a jego picie przynosi same korzyści.

Więcej

Surówka z selera i brukwi

Seler nazywany jest bulwą szczęścia i zdrowia. Dlaczego? Bo kryje w sobie dobro lecznicze i odżywcze. Brukiew wraca do łask ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Seniorzy połączyli oba wyjątkowe warzywa w surówce, którą dzisiaj polecamy.

Więcej

Klopsiki kalafiorowe na surowo

Niewielu z nas wie, że kalafior zaliczany jest do jednych z najbardziej wartościowych warzyw. To prawdziwa bomba witaminowa i mineralna. Właściwości kalafiora docenili gdyńscy seniorzy i na zajęciach z Profilaktyki zdrowia przyrządzili pyszny posiłek.

Więcej

Sałatka z selerem naciowym

Seler naciowy ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i świetnie sprawdza się jako składnik różnego rodzaju sałatek. Polecamy przepis pani Marii na pyszną sałatkę z selera!

Więcej

Spaghetti warzywne

Na zajęciach z Profilaktyki zdrowia seniorzy przyrządzili spaghetti w wersji warzywnej. Polecamy, warto spróbować!

Więcej

Papryka marynowana z miodem

Papryka to witaminowa rekordzistka. Zmniejsza apetyt, odmładza i poprawia nastrój. Różni się właściwościami w zależności od koloru, ale każda jest zdrowa. Przygotujmy na zimę paprykę wg przepisu pani Tereski.

Więcej

Tuńczyk na przystawkę

Rybę można podawać na wiele sposobów. Poniższa propozycja przygotowania tuńczyka to bardzo szybkie i proste danie na przystawkę. Wystarczy tylko kilka składników i danie gotowe!

Więcej