Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Październik 2023
Bezpłatne badania profilaktyczne

TERMIN: 28 października 2023, godz. 10:00
MIEJSCE: Centrum Handlowe Riviera, ul. Kazimierza Górskiego 2, Gdynia
WSTĘP: wolny

Gmina Miasta Gdyni wraz z Gdyńskim Centrum Zdrowia zapraszają wszystkie mieszkanki Gdyni do udziału w programie Profilaktyki Raka Piersi.
W sobotę, 28 października 2023 r., w godzinach 10:00-16:00, zachęcamy wszystkie Panie do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, które odbędą się podobnie jak w latach ubiegłych, w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni.

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u człowieka. Rozwija się przede wszystkim u kobiet (choć nie tylko), a ryzyko jego występowania wzrasta wraz z wiekiem. Jest najczęściej diagnozowany u kobiet dojrzałych pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, jednakże w ostatnich latach zauważyć można wzrost zachorowań także wśród kobiet młodszych (między 20 a 49 rokiem życia). Najlepszym sposobem jego leczenia jest regularna profilaktyka i szybkie wykrywanie zmian nowotworowych.
Zapraszamy mieszkanki Gdyni do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

Szczegółowy program wydarzenia:
nauka samobadania piersi oraz edukacja profilaktyczna,
badania palpacyjne oraz konsultacje ze specjalistami ze Szpitali Pomorskich Sp. z o.o.,
bezpłatne badanie USG piersi (dla Pań ze wskazaniem wykonania badania po konsultacji lekarskiej w trakcie wydarzenia),
pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego,
konsultacje dietetyczne wraz z analizą składu ciała.

„Program profilaktyki raka piersi u mieszkanek Gminy Miasta Gdyni na lata 2022-2023” jest w całości finansowany z budżetu Gminy Miasta Gdyni. Skierowany jest do mieszkanek Gdyni, które ukończyły 20 r.ż., nie mają rozpoznanego i/lub leczonego nowotworu piersi obecnie lub w przeszłości oraz nie mają rozpoznanego nosicielstwa genów BRCA1/BRCA2.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji znajduje się na: www.zdrowie.gdynia.pl/rakpiersi oraz w facebookowym wydarzeniu na profilu Gdyńskiego Centrum Zdrowia.
Dedykowana profilaktyce raka piersi infolinia dostępna pod numerem: 500 634 740
Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 do 17:00.
Dzwoniąc można uzyskać wszelkie informacje związane z tematyką raka piersi (profilaktyka, wykrywanie, leczenie, dostępne świadczenia w ramach NFZ itp.)

Partnerami wydarzenia są:
Szpitale Pomorskie sp. z .o.o., Centrum Handlowe Riviera, Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska, Policlinica Centrum.