Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Marzec 2023
Misterium Męki Pańskiej "Ślad losu"

TERMIN: 24 marca 2023, godz. 19:30
MIEJSCE: Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Kościelna 20, Rumia
WSTĘP: wolny

W tym roku Stowarzyszenie „Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku” zaprasza na muzyczne Misterium Męki Pańskiej do naszych sąsiadów w Rumi. Podczas wydarzenia pt. „Ślad losu” usłyszymy utwory w wykonaniu Diakonii Muzycznej Domowego Kościoła i Przyjaciół pod kierunkiem Krzysztofa Gatza.

„Ślad losu” to niezwykła, jedyna w swoim rodzaju Droga Krzyżowa. Połączenie pięknej muzyki i poruszających tekstów sprawi, że jeszcze bardziej zagłębiamy się w misterium Pasji Chrystusa, w Jego mękę i śmierć, przeżywając wraz z Nim ból, udrękę i samotność.

Staniemy się nie tylko biernymi świadkami tego misterium cierpienia i miłości, ale też jego aktywnymi uczestnikami: matka, Weronika, Szymon, płaczące niewiasty. Będziemy razem z Chrystusem współcierpieć, upadać i podnosić się, tonąć w morzu ludzkiej nienawiści, aby wypłynąć na tratwie miłości tych nielicznych współczujących. Jednakże takie dogłębne przeżywanie Pasji Zbawiciela nie ma nas prowadzić w ślepy zaułek tanich wzruszeń i pustych łez.

„Ślad losu” dobrze i szczerze przeżyty otworzy przed każdym z nas ścieżkę nawrócenia, powrotu i zbliżenia się do Boga, który „za nas cierpiał rany”. Pozwoli porwać się miłości Zbawiciela, która choć prowadzi przez cierpienia, swój cel widzi w wiecznym szczęściu. Prowadzi nas drogą trudną, bo przecież krzyżową, ale nie beznadziejną, gdyż Pan jest cały czas niedaleko. Warto więc szczerze i głęboko przeżyć to piękne misterium.

Wstęp jest wolny. Wydarzenie odbędzie się dzięki realizacji projektu Mobilny Dom Kultury w ramach „Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO 2022 Narodowego Instytutu Wolności”.