Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Luty 2023
Zimowy Dzień Kreatywny Hal Targowych

TERMIN: 18 lutego 2023, godz. 10:00
MIEJSCE: Hale Targowe Gdynia, Hala Łukowa, box 320
WSTĘP: szczegóły w opisie

Warsztaty modowo-krawieckie i ekospacer z Arkadiuszem Brzęczkiem – to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników zimowej odsłony Dnia Kreatywnego Hal Targowych. Tym razem odbędzie się on 18 lutego. Udział bezpłatny, ale na część wydarzeń obowiązują zapisy.
 


Miejskie Hale Targowe w Gdyni to nie tylko miejsce, gdzie można zrobić zakupy, ale także przestrzeń pełna kreatywnych i kulturalnych inicjatyw. Kolejna okazja, aby się o tym przekonać, nadarzy się w sobotę, 18 lutego. Wtedy odbędzie się zimowa odsłona Dnia Kreatywnego Hal Targowych. Tym razem motywami przewodnimi wydarzenia będą ekologia i idea zero waste.
 

Przygotowaliśmy program warsztatów zero waste połączonych z możliwością obejrzenia Muzeum Kameralnego. To okazja, aby posłuchać opowieści o historii Hal Targowych, kupców i tego, jak to miejsce działało w PRL-u. Co istotne, ideę zero waste chcemy nie tylko pokazywać, ale można się zapisać na warsztaty i samodzielnie wykonać elementy odzieży przydatnej na co dzień, chociażby designerską gumkę do włosów czy fartuch. Będzie również spacer, który poprowadzi Arkadiusz Brzęczek. Co ciekawe, podczas wędrówki uczestnicy zobaczą nie tylko hale, ale odwiedzą też kilka punktów, które zawsze były ważne dla tego miejsca i cały czas są elementem społecznej więzi pomiędzy kupcami czy osobami, które robią tam zakupy, a pozostałą częścią miasta – mówi Jacek Debis z Agencji Rozwoju Gdyni.

O godz. 10.00 pracownia „Lilki Szpilki” zaprasza do holu Hali Łukowej, gdzie odbędą się warsztaty szycia gumek „scrunchies”. Agnieszka Nowicka pokaże, jak można wykorzystać z pozoru nieprzydatne ścinki, stare ubrania oraz resztki materiałów. Uczestnicy uszyją gumki z kawałków tkanin. Każdy stworzy swoją własną kompozycję.

Na to wydarzenie obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/warszatyscrunchies/. Liczba miejsc ograniczona.

Natomiast o godz. 11.00 w podziemiach, w alejce Halo Kultury (box 320) Olga Obst poprowadzi warsztaty tworzenia praktycznych fartuchów. To rzecz, która zawsze przyda się podczas gotowania, majsterkowania czy remontu. Uczestnicy wykonają fartuchy metodą klejenia na gorąco. Powstaną one z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na miejscu będą dostępne wykroje oraz wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do pracy.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy pobrać bezpłatną wejściówkę: https://app.evenea.pl/event/warsztatyfartuszki/. Liczba miejsc ograniczona.

Z kolei miłośnicy wędrówek, zdrowego stylu życia i ciekawostek mogą się wybrać na ekospacer, który poprowadzi Arkadiusz Brzęczek. Zabierze on uczestników w podróż, jak ważne dla przyszłości świata jest to, żeby stosować na co dzień zasady zero waste. Start o godz. 10.00. Zbiórka pod zegarem przy Hali Łukowej.

Ponadto wszyscy chętni będą mogli zajrzeć do Muzeum Kameralnego Hal Targowych i zapoznać się z historią hal oraz dowiedzieć się, co oferowano w tym miejscu w latach 60., 70., 80. i 90. Działa ono w soboty w godz. 10.00-14.00 (boksy 322 i 323).

Szczegóły i program wydarzenia można znaleźć na facebookowym profilu Hal Targowych Gdynia.

Dzień Kreatywny Hal Targowych organizują Agencja Rozwoju Gdyni, miasto Gdynia oraz Miejskie Hale Targowe.