Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Listopad 2022
87 Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego

TERMIN: 14 listopada 2022, godz. 18:00
MIEJSCE: Europejskie Centrum Solidarności, biblioteka 1 piętro, Plac Solidarności 1, Gdańsk
WSTĘP: wolny

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Europejskie Centrum Solidarności serdecznie zapraszają na 87 Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego poświęcony polskiej edukacji. Nasze zaproszenie przyjęła Katarzyna Hall oraz Paweł Lęcki, a spotkanie poprowadzi redaktorka Małgorzata Gradkowska. Punktem wyjścia do rozmowy o polskiej edukacji będzie najnowsza książka Katarzyny Hall  pt. „Szkoła przyszłości. Jakich zmian potrzebujemy w edukacji?" wydana przez wydawnictwo Stentor.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Partnerem wydarzenia jest portal Gdansk.pl oraz wydawnictwo Stentor.

Wydarzenie będzie również transmitowane on-line na stronie www.gdansk.pl oraz na profilach Facebook: Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego i Europejskiego Centrum Solidarności.

Katarzyna Hall  - od 1989 r. inicjatorka tworzenia autorskich rozwiązań w edukacji, w latach 2006-2007 zastępczyni prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ds. polityki społecznej, minister edukacji narodowej w pierwszym rządzie Donalda Tuska (2007–2011), posłanka na Sejm VII kadencji (2011–2015).

Od 2012 r. prezeska Stowarzyszenia Dobra Edukacja, które stawia sobie za cel wypracowywanie i upowszechnianie nowatorskich, efektywnych rozwiązań programowych i organizacyjnych, które służą dobrej edukacji, prowadzi 12 szkół i placówek oświatowych. Katarzyna Hall od 2016 r. jest dyrektorką prowadzonego przez Stowarzyszenie Instytutu Dobrej Edukacji.

Małgorzata Gradkowska - publicystka. Z wykształcenia polonistka i teatrolożka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, z pomorskimi mediami związana jest od 1995 roku. Swoją reporterską drogę zaczynała w „Głosie Wybrzeża", by po stażu przejść do „Dziennika Bałtyckiego". Tam była reporterką, publicystką i wydawcą - redagowała piątkowy magazyn Rejsy, sobotni „Magazyn na weekend" oraz codzienne wydania gazety. W trakcie doświadczeń reporterskich była finalistką nagród dziennikarskich „Grand Press". Od 1 grudnia 2021 roku jest publicystką i wydawcą nowego tygodnika „Zawsze Pomorze" oraz portalu www.zawszepomorze.pl   Zajmuje się problematyką edukacyjną i społeczną, uważnie i z niepokojem przygląda się zmianom, zachodzącym w oświacie.

Paweł Lęcki - nauczyciel języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, felietonista i fotograf.