Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

We Władysławowie

Seniorzy z MKS Północ i Śródmieście zwiedzali znany nadmorski kurort - Władysławowo. Choć mamy jeszcze kalendarzowe lato, to pogoda była iście sztormowa. Nie przeszkodziło to w żaden sposób uczestnikom eskapady w realizacji turystycznych planów.
 


Spacer po mieście dzielni seniorzy zaczęli od zwiedzenia Hallerówki i Adiutanktówki, w których to mieści się Oddział Muzeum Ziemi Puckiej. Hallerówka to drewniana, zabytkowa willa wybudowana w 1922 r.,  należąca do gen. Józefa Hallera oraz jego rodziny. Na cześć generała tworzące się wokół willi letnisko nazwano Hallerowem. Józef Haller spędzał tu letnie wakacje, równie często zapraszano na wypoczynek harcerzy oraz członków innych organizacji młodzieżowych.

Kolejnym punktem zwiedzania był park miejski i Aleja Gwiazd Sportu oraz pomnik „Korona Himalajów”. Po przerwie na kawkę  seniorzy odwiedzili Dom Rybaka i weszli na taras widokowy. Ostatnią atrakcją było Muzeum Figur Woskowych, gdzie uczestnicy zobaczyli wspaniale odtworzone postaci gwiazd muzyki i sportu oraz znanych polityków.


13.09 2022 r.
Galeria zdjęć z wydarzenia>>>

 

Wróć