Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

W bibliotece i w rezerwacie

Seniorzy odwiedzili nowo powstałą bibliotekę przy ul. Łowickiej w Małym Kacku. Jest to filia Biblioteki Gdynia znajdująca się w dwupoziomowym budynku Przystani Sąsiedzkiej.

Pierwsze piętro Biblioteki zostało zaprojektowane dla najmłodszych czytelników – w tej otwartej przestrzeni znalazły się fantazyjne regały, jaskinia gamingowa, konsola Play Station 5 oraz zaułek do cichego czytania. Najwięcej emocji wzbudza, również wśród dorosłych, zjeżdżalnia między piętrami. Na drugim piętrze znajdują się zbiory przeznaczone dla starszych czytelników, w liczbie około 20 tysięcy książek, jak również audiobooki oraz gry planszowe. No cóż… gdyńskim seniorom bardzo podobała się ta nowoczesna i ciekawa przestrzeń.
 


Zwiedzanie zakończyła przepyszna kawka i miłe rozmowy z pracownikami Biblioteki i Przystani Sąsiedzkiej. Po odwiedzinach w bibliotece seniorzy wybrali się na zimowy spacer po rezerwacie „Kacze Łęgi”, pierwszy w tym roku w ramach programu Gdynia w Klimacie. Jest to program, w który zaangażowało się wiele gdyńskich instytucji, w tym również Centrum Aktywności Seniora. Przygotowane są na ten rok liczne inicjatywy, które mają zwracać uwagę na zmiany klimatu.
 


11.02.2023 r.
Fot. J. Uklejewski
Więcej zdjęć z wydarzenia >>>

 

Wróć