Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Atrakcje Oksywia

Seniorzy z Klubu Północ oprowadzali swoich znajomych z Klubu Śródmieście po najstarszej dzielnicy gdyńskiej, pokazując interesujące miejsca. Na początku był spacer po Osadzie Rybackiej, plaży i bulwarze, gdzie odbyło się miłe spotkanie z seniorami z Klubu Orłowo:)


Kolejnym punktem pieszej wycieczki była kawa w przytulnej kawiarence, a potem zakup pysznych jabłek od lokalnego sadownika. Następnie seniorzy udali się na Cmentarz Marynarki Wojennej. Jego historia sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku i wiąże się z katastrofą lotniczą, w której zginął gen. dyw. Gustaw Orlicz-Dreszer. W lipcu 1936 utworzono na Oksywiu, w niewielkiej odległości od cmentarza parafii pw. św. Michała Archanioła, cmentarz marynarski. W centralnej części cmentarza znajduje się Kwatera Pamięci składająca się z grobowca adm. Unruga i jego małżonki.

Seniorzy zwiedzili także najstarszy gdyński zabytek Kościół św. Michała Archanioła, datowany na 1224 rok, kiedy to został on ufundowany przez księcia gdańskiego Świętopełka. Na przylegającej do niego nekropolii spoczywa m.in. wybitny pisarz ludowy, propagator polskości Pomorza - Antoni Abracham, zwany „Królem Kaszubów”. Oksywska nekropolia uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na Pomorzu.

Galeria zdjęć ze spaceru>>>
25.08.2022 r.

 

Wróć