Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Kaszuby - śladami historii

Na Kaszubach jest tyle atrakcji, że trudno jest coś wybrać na jednodniowe zwiedzanie. Niemniej jednak organizatorzy wyjazdu dla gdyńskich seniorów z Miejskiego Klubu Seniora "Śródmieście" zmierzyli się z tym zadaniem i chyba dokonali trafnego...

Więcej

Na prawym brzegu Wisły...

W ostatnim tygodniu września 2019 r. Seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora „Wieki Kack” wybrali się do Grudziądza. W programie, oprócz zwiedzania słynnej Cytadeli i Starówki, zaplanowany został również odpoczynek w tutejszych solankach termalnych.

Więcej

Bursztynowa wycieczka

Seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora Północ wraz z animatorką  wybrali się do „światowej stolicy bursztynu”, czyli do Gdańska. Aby poznać historię pięknego złotego kamienia jakim jest bursztyn, Gdyńscy Seniorzy odwiedzili Muzeum Bursztynu.

Więcej

Kolejką Retro

Gdyńscy Seniorzy z MKS Witomino wybrali się na kolejną wycieczkę, tym razem do zoo w Gdańsku-Oliwie. Szczególną atrakcją było zwiedzanie ogrodu Kolejką Retro, która zatrzymuje się przy poszczególnych wybiegach, aby przewodnik mógł...

Więcej

W ceglanej twierdzy

28 czerwca 2018 r. Seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora Północ wybrali się z wizytą do największej ceglanej twierdzy w Europie, czyli do Malborka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Średniego, zobaczyliśmy tam m. in. wielki refektarz...

Więcej

Z perspektywy kajaka :)

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy gdyńscy Seniorzy są aktywni, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z IX Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Niepełnosprawnych i Seniorów Radunią z Ostrzyc do Wyczechowa. Wodna trasa liczyła 14 km.

Więcej

Seniorzy na szlaku

15 kwietnia 2018 r. gdyńscy seniorzy wzięli udział w długo oczekiwanej wędrówce SZLAKIEM TRÓJMIEJSKIM, który jest najpopularniejszym i najbardziej atrakcyjnym szlakiem regionu gdańskiego.

Więcej

W leśnym ogrodzie

Gdyńscy Seniorzy wybrali się z Klubem Turystycznym „Wybrzeże” do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie, aby spędzić tam fajny czas w ramach ostatniej w tym roku Ogrodowej Niedzieli.
 

Więcej

Wędrowanie po Kaszubach

Tzw. oczko, czyli 21 - tyle właśnie osób, a wśród nich gdyńscy Seniorzy, wybrało się na wspólne wędrowanie i zwiedzanie do Gołubia Kaszubskiego. Wszyscy zabrali ze sobą dobre humory, co było już słychać...

Więcej

Aktywnie i urokliwie

We współpracy z PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Klub Turystyczny „Wybrzeże” zorganizował całodniową wycieczkę do Elbląga. Wzięło w niej udział 41 osób, w tym spora grupa gdyńskich Seniorów.

Więcej