Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Warsztaty dla seniorów WIOSNA Z CERAMIKĄ

Serdecznie zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty ceramiczne dla seniorów WIOSNA Z CERAMIKĄ organizowane przez Gdańską Galerię Miejską. Warsztaty odbędą się 30 marca 2021 roku (wtorek) w godzinach 12.00-14.00 za pomocą platformy ZOOM. Materiały będą do odbioru w Gdańskiej Galerii Miejskiej przed warsztatami. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.
 


Więcej informacji o warsztatach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:
https://www.ggm.gda.pl/pl,0,0,2435,WIOSNA_Z_CERAMIKA_
warsztaty_dla_seniorow,0,0,index.php


Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/1413644768975393


Warsztaty ceramiczne dla seniorów | PRACOWNIA ARTYSTYCZNA GGM
Data: 30.03.2021 (wtorek)
Godzina: 12.00-14.00
Online: platforma ZOOM
Prowadzenie: Grażyna Tomaszewska
Zapisy: abaaske@gmail.com (liczba miejsc ograniczona)

W powietrzu czuć pierwsze wiosenne podmuchy wiatru, na skwerkach kwitną w końcu przebiśniegi i krokusy. Już za moment trawniki pokryją kolorowe kwiaty, które rozweselą nasze mieszkania po długiej zimie. Na ich przywitanie proponujemy stworzenie ceramicznych naczyń, w których będziemy mogli prezentować zarówno świąteczne pisanki, bukiety kwiatów, jak i zasiewać rzeżuchę lub inne wiosenne rośliny. 

Ceramika z nami to nic trudnego! Nauczymy Was jak ręcznie modelować glinę, a także ją sklejać. Pod naszym okiem nauczycie się techniki angobowania, czyli kolorowania za pomocą angob. Angoba to nic innego jak delikatna powłoka z białej lub barwionej glinki nakładana na ceramikę przed wypaleniem dla uzyskania matowej bądź lśniącej powierzchni.

Nie wiecie od czego zacząć?  Chętnych na przygodę z ceramiką zapraszamy do zapisów mailowych: abaaske@gmail.com. Następnie w odpowiedzi otrzymacie dane do logowania na warsztaty i informację w jakim terminie można odebrać pakiet startowy z gliną i angobami. Czas rozpocząć nasze warsztaty, specjalistka od ceramiki Grażyna Tomaszewska poprowadzi Was krok po kroku w procesie tworzenia naczyń online przez aplikację ZOOM 30 marca 2021 roku (wtorek) o godzinie 12.00.

Gdy przygotujecie Wasze naczynia w domach podczas warsztatów online, przynieście je do GGM do wypału. W naszej Pracowni GGM przy ul. Grobla I wypalimy je w temperaturze 900°C (surowa glina), a po pokryciu bezbarwnym szkliwem w 1050°C.

Jak należy przygotować stanowisko pracy przed warsztatami? Tkaninę ochronną rozłożyć na stolę. Przygotować niezbyt głęboką miskę lub talerz o lekko zaokrąglonym dnie, narzędzia takie jak pędzelek, nóż, widelczyk czy drewniana łopatka oraz suszarka do włosów. Ponadto będzie nam również potrzebna gęstwa, czyli rozmieszane w miseczce z wodą kawałeczki gliny tworzące jednorodną masę, a także miseczki do rozrobienia angob.
No i do dzieła!
Warsztaty są bezpłatne!

 

Wróć