Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Sprawdź swoją wiedzę o Gdyni

Jaka linia trolejbusowa ma swoją stałą trasę przez ul. Władysława IV? Z jakim wydarzeniem związana jest data 10 lutego w Gdyni? Z jakimi dzielnicami sąsiaduje Redłowo? Z tego typu pytaniami będą musieli zmierzyć się uczestnicy „Konkursu wiedzy
o Gdyni dla Dorosłych
”. Każdy miłośnik Gdyni powinien zapisać w kalendarzu datę
14 czerwca. To właśnie tego dnia o godzinie 16.00 będzie można sprawdzić swoją wiedzę
w konkursie online.
 


Od kilku lat w naszym mieście odbywa się „Konkurs wiedzy o Gdyni” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co roku jego uczestnicy odpowiadają na pytania związane zarówno z historią miasta, jak i bieżącymi zagadnieniami z życia Gdyni. W tym roku okazję, by sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta z morza i marzeń, będą mieli także pełnoletni mieszkańcy.

„Konkurs wiedzy o Gdyni dla Dorosłych” to wspólne przedsięwzięcie przewodniczącej Rady Miasta Joanny Zielińskiej oraz Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Zabawa odbędzie się on-line, zaplanowano ją na poniedziałek 14 czerwca o godzinie 16:00.
 

– Co roku organizowany jest konkurs dla uczniów. Pomyślałam, że 95 urodziny Gdyni to doskonała okazja do ponownej organizacji wydarzenia dla osób dorosłych. Zadania tego podjął się Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli – mówi Joanna Zielińska, inicjatorka wydarzenia i przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

 
Sprawdzian wiedzy przeprowadzony zostanie za pomocą aplikacji internetowej Testportal. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszystkie chętne osoby pełnoletnie. Na uczestników czekać będzie 45 pytań, na które będzie trzeba odpowiedzieć w czasie zaledwie 15 minut. Zawodnicy działać będą więc pod presją czasu – średnio na każde pytanie przypada bowiem jedynie 20 sekund.
 

– Jesteśmy przekonani, że pomimo elektronicznego sposobu przeprowadzenia testu wiedzy o naszym mieście frekwencja dopisze i uczestnicy będą chcieli pochwalić się swoją wiedzą. Zależy nam na wzbudzaniu zainteresowania Gdynią. Wierzymy mocno, że wzbogacona pula pytań o nowe ciekawe zadania konkursowe przyciągnie wielu miłośników miasta Gdynia – mówi Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.


Konkurs otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji do udziału. Wystarczy, że 14 czerwca o godzinie 16:00 wejdziemy w link, przekierowujący do testu. Będzie on opublikowany z wyprzedzeniem na stronie www.gdynia.pl/konkurswiedzyogdyni.
 

Finał konkursu dla uczniów

Kilka dni przed testem wiedzy dla osób dorosłych odbędzie się finał „Konkursu wiedzy o Gdyni” dla uczniów. 8 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 10 uczniów szkoły podstawowej, a następnie 10 uczniów szkół średnich weźmie udział w kilkuetapowym finale szóstej już edycji konkursu. Ze względu na stan epidemiologiczny wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

www.gdynia.pl
26.05.2021 r.

 

Wróć