Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Podchorąży czyta dzieciom. O misiu Wojtku

Czy wojskowi podchorążowie mogą czytać bajki? Oczywiście – szczególnie dla najmłodszych, kiedy przy okazji uczą ich w ten sposób patriotycznych wartości. Przedszkolaki dzięki studentom Akademii Marynarki Wojennej poznają...

Więcej

Bajka o bałwanku i gorącym piecu

Biblioteka Gdynia zaprasza na rodzinne oglądanie przedstawienia marionetkowego dla dzieci: "Bajka o bałwanku i gorącym piecu" w wykonaniu Teatru Barnaby. Transmisję na żywo z Biblioteki Obłuże będzie można obejrzeć...

Więcej

Dzielnice Gdyni świętują urodziny miasta

Hucznie i radośnie – tak należy świętować urodziny i obchodzić karnawał. Wiemy o tym w Gdyni, co roku organizując dla najmłodszych mieszkańców miasta wyjątkowy bal. Jednak tym razem koronawirus pokrzyżował te plany.

Więcej

Zajęcia dla młodych konstruktorów

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza młodzież w wieku 10-13 lat na cykl spotkań online, w trakcie których uczestnicy będą majsterkować, projektować i budować. Zajęcia startują od poniedziałku 8 lutego i potrwają trzy tygodnie.

Więcej

Zapraszamy ptaki do Gdyni

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników ptaków do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Brak możliwości przeprowadzenia go w dotychczasowej formule sprowokował nas do zmiany koncepcji...

Więcej

Depesza literacka - sztuka dla dzieci

Sztuka ma ogromny wpływ na postrzeganie świata, a sztuka współczesna wcale nie musi być trudna ani nudna. Warto więc jak najszybciej oswoić z nią dzieci, by wyrosły na wrażliwych i świadomych odbiorców kultury. 

Więcej

Posłuchajcie o Górze św. Mikołaja

Gdynia Rodzinna co roku wydaje książeczkę dla dzieci, która opowiada o nieznanych, lub mało znanych miejscach i kartach historii naszego miasta. W tym roku zdecydowano je wydać również w wersji audio.

Więcej

Dzieje się w gdyńskim MDK

W Gdyni dzieci i młodzież nigdy się nie nudzą. Nawet w czasie pandemii. Troszczy się o to wiele instytucji, a już na pewno Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grabowo 2. A co proponuje w najbliższym czasie młodym, kreatywnym ludziom...

Więcej

Nowa Książeczka Gdynieczka już do pobrania

Jest w Gdyni góra, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Do ich odkrywania zaprasza nas „Góra pełna przygód”, powieść dla dzieci i młodzieży wydana w ramach cyklu „Książeczka Gdynieczka”.

Więcej

Spotkania z literaturą dziecięcą w Gdyni

Które książki dla dzieci są najlepsze? Na co powinni zwrócić uwagę młodzi czytelnicy? Między innymi tego będzie można się dowiedzieć podczas 3. edycji Festiwalu Literatury Dziecięcej „Koci łapci”. 

Więcej