Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Urodziny portu i Światowy Dzień Morza

W tym roku Port Gdynia obchodzi swoje 98. urodziny. Stało się już tradycją, że z tej okazji przygotowuje dla lokalnej społeczności jakąś niespodziankę. Tym razem są to dwa nowe stanowiska w Centrum Nauki EXPERYMENT oraz wystawa obrazów Stefana Szmaja w Muzeum Miasta Gdyni.
 


W 2020 roku mija 98 lat od przyjęcie ustawy o budowie portu w naszym mieście. Z okazji urodzin Portu Gdynia oraz Światowego Dnia Morza, przypadającego na 24 września, na gdynian czekają kolejne niespodzianki: dwa nowe stanowiska w Centrum Nauki EXPERMENT oraz wystawa „Port Gdynia- Sztandarowa Inwestycja Polski Niepodległej” w Muzeum Miasta, na której zaprezentowane zostaną akwarele Stefana Szmaja oraz zdjęcia Tadeusza Urbaniaka.

- Gdynia jest miastem niezwykłym. Wyrosła z marzeń o dostępie Polski do morza, ale także z marzeń o dobrobycie i lepszym życiu. Port, aby funkcjonować potrzebuje nowoczesnego oraz dobrze zorganizowanego miasta i doskonale to rozumie. U nas taka bliska współpraca działa i sprawdza się od lat. Dlatego teraz, w 98. urodziny, chciałbym życzyć Portowi Gdynia, aby wciąż się rozwijał, bo jest dumą naszego miasta. Życzę mu wspaniałych inwestycji i dalszych sukcesów. Tylko razem możemy sprawić, żeby Gdynia była wymarzonym miejscem do życia na ziemi - mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta.

Więcej na: www.gdynia.pl

 

Wróć