Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Świąteczna akcja gdyńskich Rad Dzielnic

Forum Gdyńskich Rad Dzielnic zaprasza gdynian do udziału w Świątecznej Akcji dla potrzebujących seniorów. Wspólnie z Fundacją Adaptacja w dniach od 1 do 16 grudnia zbierane będą dary dla mieszkańców naszego miasta.                  

 

                              

- Czas świąt to najbardziej wyczekiwane dni w kalendarzu, spędzamy go rodzinnie, wśród najbliższych. Cieszę się, że gdyńskie Rady Dzielnic po raz kolejny otwierają swoje serce dla najbardziej potrzebujących, wrażliwość na drugiego człowieka to coś co powinniśmy pielęgnować w sobie cały rok. - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

 
Od 1 do 16 grudnia radni i mieszkańcy Gdyni mogą przynosić dary do siedziby Fundacji Adaptacja, mieszczącej się przy ul. Chylońskiej 217 oraz w dzielnicach do biur poszczególnych Rad, w godzinach ich funkcjonowania, które można sprawdzić tutaj. Dary dla potrzebujących seniorów zbierane będą w postaci produktów żywnościowych o wydłużonym terminie przydatności i artykułów chemii domowej (środki do mycia i czyszczenia, prania czy dezynfekcji).
 

- Jako radni staramy się być blisko naszych mieszkańców, zauważać ich potrzeby i pomóc w realizacji świątecznej listy życzeń, która często okazuje się być zapisana produktami codziennego użytku. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się po raz kolejny uczynić dobro, niech świąteczna moc będzie z nami wszystkimi - mówi Paweł Musiał, koordynator akcji, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Leszczynki.
 

Gdyńskie Rady Dzielnic wielokrotnie pokazały swoje wielkie serce, szyły maseczki dla seniorów, przygotowywały i zbierały dary dla podopiecznych hospicjum oraz pacjentów szpitali pomorskich, a także zorganizowały paczki świąteczne dla dzieci z niepełnosprawnościami ze Stowarzyszenia Dlaczego NIE.

29.11.2022 r.
https://www.gdynia.pl/dzielnice/aktualnosci-21,8235/swiateczna-akcja-gdynskich-rad-dzielnic,569877

 

Wróć