Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ - spotkanie seniorów z funkcjonariuszami Policji

W środę 30 listopada Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie - Demptowo zaprasza seniorów na spotkanie z funkcjonariuszami Policji w temacie bezpieczeństwa oraz praktycznych porad jak się chronić przed oszustami. Początek o godz. 11:00, w Przystani Chabrowa, ul. Chabrowa 43 (obok szkoły), sala na I piętrze (możliwość wjechania windą, wejście od strony do biblioteki), wstęp wolny.

- Niestety coraz częściej pojawiają się oszuści, którzy chcą okraść seniorów. Przestępcy dzwoniąc do osób starszych podają się za policjantów, prokuratorów, pracowników banków oraz innych instytucji. Mogą także udawać członków naszych rodzin. Cel jest zawsze ten sam – ukraść jak najwięcej pieniędzy. Dlatego tak ważne jest zachowanie czujności i poznanie metod, jakimi posługują się oszuści. Będą one omawiane podczas spotkania w Przystani Chabrowa 43 – mówi Emilia Rogała, przewodnicząca Rady Dzielnicy Pustki – Cisowskie Demptowo.


Świadomość jest najważniejsza – gdyby seniorzy zdawali sobie sprawę o metodach, po które sięgają oszuści, prawdopodobnie nie powtarzałyby się regularnie informacje o fałszywych policjantach, wnuczkach i pracownikach instytucji, którzy pozbawiają osoby starsze wszelkich kosztowności. Metod jest wiele, do listy wciąż dochodzą nowe, a dokonywane w ten sposób kradzieże oparte na nadmiernym zaufaniu są liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Spotkanie będzie dla seniorów okazją, żeby wysłuchać doświadczonych w tym zakresie funkcjonariuszy Policji i zadać im pytania, które mogą pomóc potencjalnym ofiarom w sytuacji zagrożenia. Przyjdź, wysłuchaj i zapytaj, aby nie dać się oszustom.


https://www.gdynia.pl/dzielnice/aktualnosci-21,8235/nie-daj-sie-okrasc-spotkanie-seniorow-z-funkcjonariuszami-policji,569849

 


 

 

Wróć