Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Początki wiosny w Oliwie

Kolejny spacer gdyńskich seniorów obfitował w atrakcje. Szukaliśmy wiosny w Parku Oliwskim oraz w Palmiarni. Dla aktywnych przewidziane było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego, a dla ceniących długie rozmowy przerwa kawowa w klimatycznej Restauracji w Pałacu Opatów. Była też prezentacja organów w Katedrze Oliwskiej, a po niej spotkanie w Oliwskim Ratuszu Kultury, które prowadziła Magdalena Abraham-Dębska z Fundacji Wspólnoty Gdańska.
 


Ratusz Kultury to miejsce, które łączy sztukę, kreatywność, zdrowe jedzenie oraz relaks. Odbywają się tutaj liczne wystawy, koncerty i przedstawienia teatralne. Aktualnie można było zobaczyć barwne i inspirujące obrazy Krystyny Suchwałło w ramach prezentacji „Urodzinowa transgresja, czyli tła pierwszoplanowe”.
 


W Ratuszu prowadzona jest edukacji kulturalnej, a także działają Dom Sąsiedzki i Oliwska Akademia Sztuki, w ramach których odbywają się wykłady i warsztaty na Wydziałach: Literatury, Sztuk Plastycznych, Robót Ręcznych, Mody i Urody, Rodzinnym i Oliwistyki (czyli wiedzy o Oliwie). Przy obiekcie mieści się restauracja ,, Tu można marzyć''.

Więcej zdjęć z wydarzenia>>>
20.03.2023 r.

 

Wróć