Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Grudniowe wydanie "Gazety Senior"
 

Dzień dobry Państwu, oddajemy w ręce seniorów grudniowe wydanie „Gazety Senior”. Z okładki uśmiecha się Monika Zajączkowska z „Sanatorium Miłości”, składająca autograf na swojej pierwszej opublikowanej powieści. Jak do tego doszło? Zdradza w rozmowie z „Gazetą Senior”.

Czy będzie 15. emerytura
w 2023? 
Zamieszania wokół dodatkowego świadczenia ciąg dalszy, wyjaśniamy krok po kroku. Poza tym dowiesz się, w jaki sposób oszczędzać ciepło. Aż 20 prostych rad, jak zapłacić niższy rachunek za ogrzewanie. Na świąteczny prezent i nie tylko polecamy opaskę bezpieczeństwa od SiDLY, która powstała z miłości do babci pomysłodawczyni. W grudniowym numerze nie zabrakło kultury m.in. doskonały i nagradzany film „Na pełny etat” i inne ciekawe propozycje.

W listopadzie odbyła się VIII Sesja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Zgodnie z obietnicą poświęcamy więcej miejsca temu wydarzeniu i organizacji. W numerze m.in. rozmowa z dotychczasową Przewodniczącą OPS Krystyną Lewkowicz oraz komentarz Andrzeja Wasilewskiego do Sesji OPS, która po latach odbywa się ponownie w Sejmie RP, a którą nasz redaktor miał okazję śledzić z ław sejmowych.

Już 26 listopada (sobota, g. 10.00-16.00) Dzień Otwarty Notariatu. To okazja, by porozmawiać z notariuszem i to bezpłatnie. O co warto zapytać notariusza? O sprawy majątkowe i te związane z dziedziczeniem, a także o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej, jak akt poświadczenia dziedziczenia, dział lub odrzucenie spadku. Numery telefonów do notariuszy w twojej okolicy znajdziesz TUTAJ, jak i w numerze drukowanym „Gazety Senior”.

Choć wiemy, że tegoroczne święta będą skromniejsze niż zwykle, to pamiętajmy także o tych, dla których będą one przede wszystkim samotne. Zachęcamy do finansowego wsparcia organizatorów wigilii dla seniorów – każdą, nawet najmniejszą kwotą.

I wiele, wiele innych ciekawych wiadomości dedykowanych seniorom. 

E-wydanie>>>

Przygotowała Linda Matus
Redaktor Naczelna Gazety Senior

 

Wróć