Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Dzień Zakochanych w Gdyni

Drodzy Seniorzy, jeśli nie macie planów na Dzień Zakochanych, namawiamy do skorzystania z gdyńskich propozycji. Czekają na Was pokazy filmowe i teatralne, "randka z książką" czy koncert miłosnych hitów. Znajdzie się też coś dla Waszych wnuków - najmłodszych zaś w świat uczuć przeniosą walentynkowe opowieści i kreatywne zabawy. Będzie wesoło i uczuciowo. 


„Randka z książką" szykuje się w Bibliotece Gdynia. 14 lutego w pięciu filiach (Biblioteka Grabówek, Biblioteka Wzgórze, Biblioteka Oksywie, Biblioteka Dąbrowa i Biblioteka z Pasją) na czytelników będą czekały książki-niespodzianki. I będzie można wziąć je do domu. Ale prawdziwej miłości trzeba szukać, dlatego książki będą ukryte między regałami… 

Szczegóły: bibliotekagdynia.pl.

„Motyle w brzuchu” będą mieli mali miłośnicy książek, których Biblioteka Oksywie zaprasza na głośne czytanie walentynkowych opowieści i przygotowanie romantycznych laurek dla bliskich sercu osób. Do zabawy zaproszone są dzieci powyżej 7. roku życia.

Wydarzenie odbędzie się 14 lutego w godz. 14.00-15.00.

Uczuciowo będzie również w Gdyńskim Centrum Filmowym. W środę 14 lutego o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Krajewskiego „Miłość w obrazie...”.

Piotr Krajewski – prawnuk malarza, rzeźbiarza i złotnika Józefa Krajewskiego. Od 1989 roku, przez 5 lat działał w Berlinie. Tworzył sztukę Street Art oraz performans, malował obrazy. Poznał tam standardy architektury wnętrz i niemieckiego designu. Po powrocie do Polski nadal od realizmu ważniejsze były dla niego emocje, szczególnie podczas spektakli artystycznych.

Wstęp wolny.

Szczegóły: www.facebook.com/pg/krajewskiart.

Koncertowe walentynkowe szaleństwo szykuje się natomiast w Gdynia Arenie. Tam na zakochanych i tych szukających miłości czeka występ zespołu Perfect. Będzie to okazja do świetnej zabawy i wysłuchania największych hitów legendarnej grupy: „Kochaj mnie... czyli Kołysanka dla nieznajomej", „Nie płacz Ewka", „Niewiele Ci mogę dać", „Autobiografia", czy „Wszystko ma swój czas". 

Organizatorzy zadbali również o tych, którzy poszukują swojej drugiej połówki. Specjalnie dla nich przygotowany został sektor singli, gdzie będzie można zawrzeć nowe znajomości.

Start 14 lutego o godz. 20.00.
 
„Pan Kot" wg „Kota w butach" Angeli Carter w reżyserii Idy Bocian to walentynkowa propozycja Teatru Gdynia Główna. Mistrz ceremonii, Pan Kot, zadba o nastrój odpowiedni dla dnia zakochanych, uchylając nieco granicę przyzwoitości. Sprytny, przewidujący, niezależny i jak wszystkie koty – to on wybiera sobie właściciela, a nie odwrotnie. I to on od tej chwili kierować będzie losem młodego oficera bez grosza przy duszy. 

Alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny...
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych odbędzie się 17 lutego o godz. 19.00.

Bilety w cenie 30/ 35 zł. Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.
Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632 lub e-mail teatr@teatrgdyniaglowna.pl.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.teatrgdyniaglowna.pl.

Autorką zdjęcia jest nasza Seniorka - Pani Teresa Nowakiewicz

 

Wróć