Rozmiar czcionki: Ab Ab Ab

Gimnastyka dla mózgu

Dwa projekty przeznaczone dla seniorów – multimedialna aplikacja MEMO i zestaw tradycyjnych ćwiczeń „Siłownia pamięci”, które powstały przy współudziale specjalistów z Gdyni, to doskonała propozycja na czas spędzany w domu. 

Więcej

Filmy społeczne do obejrzenia w internecie

Premiera filmów społecznych, zrealizowanych przez 70 uczniów szkół podstawowych z Witomina, odbędzie się online! To podsumowanie kilku miesięcy pracy młodzieży z przedstawicielami inicjatywy Dom Filmowy w ramach realizacji...

Więcej

Zapraszamy do lektury Gazety Senior

Z dnia na dzień znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, która dla nikogo nie jest łatwa. Czytelnicy Gazety Senior, aktywni, pełni życia i głodni przygody, muszą odnaleźć się na życiowym postojowym. Wielkie plany muszą chwilę poczekać. 

Więcej

Orłowskie molo zamknięte do odwołania

Kochani, od 26 marca 2020 r. orłowskie molo zostanie zamknięte do odwołania. Prezydent miasta, Wojciech Szczurek podjął taką decyzję w związku z epidemią koronawirusa oraz ostatnimi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd.

Więcej

Rusz się i #zostańwdomu

Dłuższe dni i częściej wychodzące zza chmur słońce sprawiają, że w wielu z nas budzi się chęć do podjęcia ulubionych aktywności fizycznych. Jak zapewnić sobie ruch, pozostając jednocześnie w domu? Z pomocą przychodzi Gdyńskie...

Więcej

Rząd zaostrza zasady kwarantanny

Podczas specjalnie zwołanej we wtorek, 24 marca konferencji prasowej, premier RP w towarzystwie ministra zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych, zaostrzonych zasad kwarantanny.

Więcej

Depesza kulturalna - zwiedzamy, czytamy, piszemy

Nowy domowy tydzień - nowe arcyciekawe inspiracje kulturalno-literackie od Biblioteki Gdynia i Gdyni Kulturalnej. Zwiedzamy online muzea w Gdyni i Nowym Jorku, czytamy Susan Sontag, uczymy się pisać jak Sylwia Chutnik i Filip Springer.

Więcej

Nowy numer magazynu Głos Seniora

Drodzy Seniorzy! Redakcja "Głosu Seniora" opublikowała materiały związane z akcją „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!” oraz „Stop KORONA-OSZUSTWOM”. Warto się z nimi zapoznać! 

Więcej

Zostań w domu, spójrz na morze

Brzmi jak kiepski żart? Niekoniecznie. Każdy z nas może popatrzeć na falujący Bałtyk bez wychodzenia z domu. Jesteś odpowiedzialnym mieszkańcem i zgodnie z hasłem...

Więcej